Zbog mjera NKT-a koje se odnose na javna okupljanja, ove godine nije održana svečana dodjela nagrada za dobitnike diplome “Luča”, đake generacije i nagrađene na državnim takmičenjima, koju svake godine organizuje Opština Bijelo Polje preko Sekretarijeta za lokalnu samoupravu.

Međutim, lokalna samouprava nije zaboravila na najbolje učenike, a predsjednik Petar Smolović uputio je pisma za 186 učenika dobitnika ovih nagrada i izrazio žaljenje što nije u mogućnosti da im ove godine nagrade uruči lično.

„Znanje i ambicija koje stoje iza Vaše diplome su vrijednosti na koje se možemo osloniti kada razmišljamo i kada planiramo budućnost našeg grada“ – stoji u pismu predsjednika Opštine Petra Smolovića, uz želje da u budućem školovanju nastave sa dobrim rezultatima na ponos porodici, profesorima i Bijelom Polju.

Opština je za 186 učenika pored priznanja obezbijedila i novčane nagrade i to 6000 eura za učenike srednjih škola i 4970 eura za učenike osnovnih škola.

Ovo je samo nastavak kontinuirane podrške i ulaganja lokalne samouprave u obrazovni sistem. Podsjećamo da je ove godine Opština Bijelo Polje obezbijedila besplatne udžbenike za učenike osnovnih škola od prvog do četvrtog razreda za šta je izdvojeno oko 90.000 eura.

 

Spisak dobitnika nagrada po školama:

GIMNAZIJA „MILOJE DOBRAŠINOVIĆ“

Dobitnici diplome „Luča A“

Ćatović Amina - đak generacije, II mjesto na Državnom takmičenju iz biologije u organizaciji ispitnog centra i I mjesto na državnom selektivnom takmičenju za predstavnike na Međunarodnoj Olimpijadi u organizaciji ispitnog centra Crne Gore

Bošković Stefan

Gogić Aćim

Zajmović Ajlan, III mjesto iz matematike na državnom takmičenju

Crnovršanin Damir, II mjestu na takmičenju u kvizu iz istorije Crne Gore

Crnovršanin Adis

Vukić Vladan, II mjesto u debati na međunarodnom takmičenju

Kurgaš Dino

Trubljanin Enisa

Madžgalj Dragana

Krgović Miloš

Janketić Anđela

Timotijević Miloš

Matijašević Aleksa

Dobitnici diplome „Luča B“

Kapetanović Armin

Durović Amil

Arslanović Nejra

Zulović Minela

Hadžibegović Humeyra

Radović Ž. Jovana

Grba Aleksandra

Ramović Berina

Vuković Ana

Šećković Tamara

Mrdak Jovana

Terzić Matija

Rovčanin Jovana

Barać Nikola

Beganović Elma

Bećirbašić Ilma

Gredić Hana

Nedović Andrijana

Crnovršanin Lejla, II mjesto na takmičenju u kvizu iz istorije Crne Gore

Beganović Ajla

Smolović Magdalena

Popović Anđela

Konatar Aleksa

Konatar Božica

Idrizović Ikbala

Bošković Mila

Pačariz Amra

Rudić Andrijana

Ćinćur Nemanja

Mehović Ermin

Petrić Ljubica

Državno takmičenje:

Kolić Amir, II razred, II mjesto iz matematike

Vuković Vasilije, III razred, I mjesto iz geografije

Vojinović Tomica, II razred, II mjesto iz istorije

Lopušina Elena, III razred, I mjesto iz ruskog jezika

Kovačević Ana, I razred, II mjesto iz ruskog jezika

Pavićević Matija, II razred, I mjesto iz fizike

Popović Igor, II razred, I mjesto iz istorije

Takmičenje u kvizu iz istorije Crne Gore u organizaciji Ministarstva prosvjete

Marković Katarina, II mjesto 

Obradović Jovana, II razred, dobitnica je II nagrade na I Međunarodnom festivalu „Stojan Simić Krpica“ u Novom Sadu i dobitnica I prestižne nagrade „Princeza Kraljevstva bijelih rada“ na međunarodnom festivalu „Kraljevstvo bijelih rada“ u Bijelom Polju

SREDNJA ELEKTRO – EKONOMSKA ŠKOLA

Dobitnici diplome „Luča A“

Kuč Eldina – đak generacije

Simonović Radivoje

Čampar Vasilije

Kljajević Milica 

Muratović Ajla

Veličković Tijana

Dobitnici diplome „Luča B“

Vojinović Nemanja

Mujović Ivan

Šćepanović Pavle

Delić Bojana

Tvrdišić Anđela

Prebiračević Momčilo

Kanalić Adela

SREDNJA STRUČNA ŠKOLA

Dobitnici diplome „Luča A“

Madžgalj Irena – đak generacije

Dobitnici diplome „Luča B“

Veličković Milica

Pućurica Tea

Državno takmičenje

Madžgalj Irena je osvojila II mjesto na Međunarodnoj onlin olimpijadi iz ruskog jezika Državnog univerziteta Sankt Peterburga, II mjesto na državnom takmičenju iz ruskog jezika, II mjesto na Međunarodnom konkursu Stojan Simić Krpica, II mjesto na Međunarodnom internet konkursu Državnog univerziteta Vladivostoka, I mjesto na Međunarodnoj Olimpijadi iz ruskog jezika Gramotej, Cuvaška republika, I mjesto na I Međunarodnoj olimpijadi iz ruskog jezika u Hrvatskoj, II mjesto na Međunarodnoj Olimpijadi iz ruskog jezika Državnog univerziteta Sankt Peterburga, I mjesto na Međunarodnom konkursu iz Ruskog jezika „Riječ o djelu“ u Rusiji

Medojević Milica, III mjesto na Međunarodnom literalnom konkursu u Novom Sadu

Pućurica Tea, III mjesto na Međunarodnom festivalu poezije i kratke priče za osnovce, srednjškolce i mlade do 30 godina „Živko Stojanovski“

OSNOVNA ŠKOLA „DUŠAN KORAĆ“

Dobitnici diplome „Luča“

Hadžibegović Naida

Mahmutović Benjamin

Milić Dimitrije

Mulić Ajna

Idrizović Emir

Bektašević Tajra

Kurgaš Sara

Rakonjac Helena

Ljuca Ema

Nišavić Ksenija

 

OSNOVNA ŠKOLA „MARKO MILJANOV“

Dobitnici diplome „Luča“

Simonović Petar – đak generacije, osvojeno II mjesto iz fizike na državnom takmičenju

Adžić Jelica

Dizdarević Iman

Drobnjak Mihailo

Jeremić Milica

Kljajević Teodora

Knežević Olivera

Mrdak Jana

Mrdak Matija

Nedović Tamara

Nedović Vojin

Šećerović Hana

Vojinović Anastasija, osvojeno III mjesto na Državnom online takmičenju iz ruskog jezika

Cvijović Teodora

Miladinović Laura

Drobnjak Damjan

Janković Radovan, osvojeno III mjesto na Sedmom internacionalnom Willkommen takmičenju iz engleskog jezika

Krgović Luka

Mahmutović Denisa

Joksimović Tamara

Korać Marija

Ekipno osvojeno I mjesto u kvizu „Crna Gora i njena sloboda“ u Baru u organizaciji SUBNOR-a i UBNOR-a

Nedović Vojin,

Drobnjak Damjan,

Vojinović Anastasija

Cvijović Teodora,

Janković Radovan

Obradović Staša, učenica VI razreda osvojila je II nagradu na prvom međunarodnom festivalu „Stojan Simić Krpica“ u Novom Sadu – scene svih kreativnih iz CSBH-a jezika i književnosti

OSNOVNA ŠKOLA ,,RISTO RATKOVIĆ“

Dobitnici diplome „Luča“

Marković Milica – đak generacije, II mjesto na državnom takmičenju iz ruskog jezika i II mjesto na II Međunarodnoj olimpijadi iz ruskog jezika u organizaciji državnog univerziteta iz Sankt Peterburga

Dragović Katarina - đak generacije

Karišik Nikolina

Bogavac Anđela

Žujović Marijana

Bošković Valentina

Minić Sara

Rakonjac Vuk

Obradović Aleksandar

Međunarodna takmičenja:

Dizdarević Lejla, učenica III razreda osvojila je I nagradu za literarni rad na konkursu „Najljepša mama na svetu – moja mama“ u Vranju

Čukić Blanka, učenica III razreda osvojila je I mjesto na Međunarodnom dječjem književnom konkursu, na temu „Zar je važno kolika je tatina plata“

OSNOVNA ŠKOLA „VLADISLAV SL. RIBNIKAR“- RASOVO

Dobitnici diplome „Luča“

Pavićević Anđela – đak generacije Hot Amina --------- đak generacije

Knežević Vasilije --- đak generacije

Grbović Elmin

Pućurica Emir

Državno takmičenje iz oblasti ekologije:

Hot Amina, Najbolji esej „Nemamo vremena da odlažemo probleme“

OSNOVNA ŠKOLA „NEDAKUSI“ – NEDAKUSI

Dobitnici diplome „Luča“

Beganović Nejra – đak generacije

Beganović Semir

Gojačanin Neško

Novović Filip

OSNOVNA ŠKOLA „ 9 MAJ“ – SUTIVAN

Dobitnici diplome „Luča“

Bošković Suzana– đak generacije

Konatar Anastasija

OSNOVNA ŠKOLA „PAVLE ŽIŽIĆ“ – NJEGNJEVO

Dobitnici diplome „Luča“

Đaković Petar – đak generacije

Salković Ahmed

Kovačević Lejla  

Veličković Milica  

Prebiračević Ivana

OSNOVNA ŠKOLA „VUK KARADŽIĆ“ – BISTRICA

Nema dobitnika diplome „Luča“

Redžepagić Meliha – đak generacije                                         

OSNOVNA ŠKOLA „MLADOST“ – KANJE

Nema dobitnika diplome „Luča“

Kolić Šejla - đak generacije

OSNOVNA ŠKOLA „ALEKSA – BEĆO  ĐILAS“ – RAVNA RIJEKA

Kljajević Sara – đak generacije                                                                                                                           

OSNOVNA ŠKOLA „MILOVAN JELIĆ“ – PAVINO POLJE

Dobitnici diplome „Luča“

Čabarkapa Tijana - đak generacije

OSNOVNA ŠKOLA „KRSTO RADOJEVIĆ“ – TOMAŠEVO

Dobitnici diplome „Luča“

Žujović Stefan - đak generacije

OSNOVNA ŠKOLA „RIFAT BURDŽOVIĆ – TRŠO“ – LOZNA

Erović Esma – đak generacije

OSNOVNA ŠKOLA „MILOMIR ĐALOVIĆ“ – SUŠICA

Dobitnici diplome „Luča“

Mekić Almedin – đak generacije

Adrović Haris

Ličina Adela                                                                                                

OSNOVNA ŠKOLA „BRAĆA RIBAR“ – ZATON

Dobitnici diplome „Luča“

Dangubić Lazar – đak generacije

Zindović Ana

Miladinović Milena

Živković Andrijana

Živković Aleksandar

Gurešić Nevena

Bošković Luka                                                                                                           

OSNOVNA ŠKOLA „21 MAJ“ – GODUŠA

Dobitnici diplome „Luča“

Bibuljica Elda – đak generacije

Durović Denisa

OSNOVNA ŠKOLA „ŠUKRIJA MEĐEDOVIĆ“ – GODIJEVO

Došljak Draga – đak generacije                                                                                                                                           

ŠKOLA ZA OSNOVNO MUZIČKO OBRAZOVANJE

Miladinović Laura - đak generacije