Predsjednik Opštine Bijelo Polje, Petar Smolović, očekuje da će svi odbornici pokazati odgovornost prema građanima i omogućiti održavanje sjednice i raspravu o budžetu

Predsjednik Opštine Bijelo Polje, Petar Smolović, očekuje da će svi odbornici pokazati odgovornost prema građanima i omogućiti održavanje sjednice i raspravu o budžetu.
„Budžet nije pitanje jedne partije ili političke većine, već osnovni dokument koji omogućava funkcionisanje opštine, realizaciju projekata i redovno finansiranje svih obaveza prema građanima. Usvajanje budžeta je preduslov za normalno funkcionisanje opštine. Njime se obezbjeđuje finansiranje kapitalnih projekata, podrška sportu, poljoprivredi i socijalnim programima, kao i realizacija infrastrukturnih radova i projekata koji su već započeti ili planirani za ovu godinu.
Bez usvojenog budžeta nije moguće pokretati nove tendere niti realizovati razvojne aktivnosti važne za dalji napredak Bijelog Polja. Ukoliko budžet ne bude usvojen, posljedice bi direktno osjetili građani.
Neusvajanje budžeta značilo bi nastavak privremenog finansiranja, što podrazumijeva ograničeno funkcionisanje opštine. U takvim okolnostima ne mogu se započinjati novi projekti, kasne investicije, a određeni programi podrške građanima, poljoprivrednicima i sportskim kolektivima bili bi dovedeni u pitanje.
Moj fokus je da institucije funkcionišu stabilno i da se nastavi realizacija projekata važnih za razvoj Bijelog Polja. Politički odnosi su stvar razgovora političkih subjekata, dok je moja obaveza da obezbijedim kontinuitet rada lokalne uprave i stabilnost sistema“, poručio je predsjednik Smolović.